Sabancı, 14 parlak fikrin şirketleşme yolculuğuna destek veriyor

Tüm girişimlere sağlanan 30’ar bin dolarlık nakit desteklerle birlikte ilk iki dönemde girişimcilere sağlanan toplam destek 140 milyon TL’yi buldu. İlk döneminde sadece Türkiye’den girişimlere açık olan program, geçtiğimiz yıl yurt dışından girişimlerin katılımıyla uluslararası bir boyuta taşındı.

14 GİRİŞİM PROGRAMA DAHİL EDİLDİ

Programının üçüncü dönemine seçilen girişimler de belli oldu. Sabancı Topluluğu’nun odak alanları olan “Enerji ve İklim Teknolojileri”, “İleri Malzeme Teknolojileri”, “Dijital Teknolojiler” ve “Sağlık Teknolojileri” iş kollarındaki parlak fikirlerin değerlendirme kapsamına alındığı üçüncü dönem programına 600’ün üzerinde girişimci başvuruda bulundu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, 3’ü topluluk içinden 11’i topluluk dışından olmak üzere toplam 14 girişim programa dahil edildi.

Programa dahil edilen girişimler, yaklaşık 20 haftalık süre boyunca Sabancı Holding’in İstanbul’daki merkezi Sabancı Center’da kendilerine özel hazırlanan alanda çalışmalarına devam edecekler. Sabancı Topluluk şirketlerinden gönüllü olarak programa dahil olan inovasyon mentorları, edindikleri tecrübeleri girişimcilerle paylaşacak.

BAŞARILI OLANA 250 BİN DOLARLIK TOHUM YATIRIMI

Öte yandan, programa katılan tüm girişimlere ürün ya da hizmet prototiplerini geliştirmek, ilk müşteri bağlantılarını yapmak veya kestikleri fatura sayısını artırmak için 30’ar bin dolarlık nakit destek imkânı da sağlanacak. Program sonunda düzenlenecek final gününde projelerini Yatırım Jürisi’ne sunacak girişimciler, yatırım almaya hak kazandıkları taktirde 250 bin dolara kadar Sabancı ARF Almost Ready to Fly tohum yatırımı desteğinin sahibi olacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x